Weekend w czeskiej stolicy

Trzeba przyznać, że Praga jest miastem pełnym zaskakujących miejsc. Architektura tak podobna do paryskiej, kolorowe metro i pyszne, regionalne przysmaki to tylko cząstka tego, czego możemy doświadczyć podczas kilku dniu pobytu w czeskiej stolicy. Nie da się ukryć, że jest to piękne miasto, które bez dwóch zdań warto zobaczyć. Jak zorganizować krótki, ale bogaty w atrakcje wypad? Co na pewno warto zobaczyć, a co odpuścić? Przed wyjazdem na pewno warto przygotować sobie listę miejsc, których nie można ominąć. Dzięki temu zwiedzanie będzie dobrze zaplanowane i znajdziemy czas na posmakowanie regionalnych smakołyków i znanego wszędzie czeskiego piwa.
Planując wycieczkę do Pragi należy oczywiście zacząć od wykupienia lotu. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodna opcja w tym przypadku, ponieważ lot jest krótki, a praskie lotnisko ma dobre połączenie z centrum. Dzięki temu oszczędzamy sporo czasu na podróży. Jeśli chodzi o loty do Pragi to najlepsze połączenia są z Krakowa. Bardzo często pojawiają się okazyjne ceny biletów na tej właśnie linii więc planując taką wycieczkę warto sumiennie przeglądać oferty. Dzięki temu w momencie pojawienia się promocji, będziemy nastawieni na zakup. Wykupując loty do Pragi warto także zastanowić się, na jak długi okres planujemy nasz pobyt. Aby zobaczyć całe miasto wystarczy spokojnie weekend, natomiast warto wziąć pod uwagę godziny lotów, ponieważ może okazać się, że na samą podróż trzeba będzie poświęcić pół dnia. Tworząc plan zwiedzania trzeba pamiętać o takich miejscach jak Most Karola czy Wzgórze Petrin. Warto jednak umiejscowić je na początku każdego dnia – wówczas unikniemy tłumu turystów i dostrzeżemy piękno każdego z tych miejsc. Chcąc zobaczyć Most Karola po zmroku o wiele lepiej jest udać się w okolice słynnej ściany Johna Lennon’a i podziwiać go z tej perspektywy. Planując wycieczkę na Wzgórze Petrin warto poświęcić na nią więcej czasu, aby móc odpocząć w otoczeniu pięknych ogrodów i podziwiać panoramę Pragi. Dobrze też dokładnie sprawdzić, czy podczas naszego pobytu nie wypadają pewne święta, ponieważ może to mocno wpłynąć na nasz plan. Przykładowo chcąc zwiedzić dzielnicę żydowską należy upewnić się, że synagogi będą w tych dniach otwarte – w innym przypadku możemy obejść się smakiem.
Śmiało można stwierdzić, że Praga potrafi zaskoczyć i każdy, kto ją odwiedzi wraca zachwycony. Bajeczne uliczki, smaczne knedliczki i wyborne piwo to tylko cząstka prawdziwego klimatu czeskiej stolicy, który potrafi na długo zostać w pamięci.