O czym pamiętać przygotowując własny plecak na wyprawę? Czym się kierować?

Dobre wyposażenie w przypadku każdej wyprawy turystycznej jest ogromnie istotne. O czym nie wolno zapomnieć przygotowując torbę na wyjazd?
Niektórzy przywiązują ogromną wagę do tego, jakiego rodzaju sprzęt nabywają.

wyspa

Autor: Faris Algosaibi
Źródło: http://www.flickr.com
fotos - wakacje

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Czytają różne opinie, rankingi. Starają się nabywać wszystko jak najwyższej klasy. Ich wyposażenie plecaka jest dość drogie, lecz za to są przygotowani na wiele sytuacji. Ma to swoje dobre strony, bo nic nas nie zaskoczy. Gdy się na przykład zgubimy, to system nawigacyjny Garmin pokażę nam drogę. Jeśli zepsuje się jedyna zapalniczka, to nie zostaniemy w nocy bez ognia, ponieważ pomoże nam krzesiwo kupione właśnie na taką ewentualność. Z pewnością nie ma potrzeby się obawiać, jeżeli chodzi o nieprzewidziane sytuacje – tutaj dostępne menażki.
Natomiast pakując się nie można przesadzać. Trzeba to zrobić spakować się biorąc pod uwagę to, co zamierzamy robić na takim wyjeździe. Jeśli jedziemy pod namioty oraz zamierzamy kilka dni spędzić daleko od cywilizacji, to na pewno menażka oraz poręczna butla gazu dobrze, by znalazła się na stanie. Jeżeli natomiast zamierzamy nocować w schroniskach, to nie ma sensu zabierać sprzęt na biwak. Szczególnie, jeżeli zamierzamy sporo chodzić, nie możemy brać za dużo, bo będziemy później przeżywać katusze w drodze. Dlatego trzeba zastanowić się czy bez wątpienia menażka, butla albo też dodatkowa para trekingowych butów będą przydatne – zobacz.

Nie powinniśmy się za bardzo przejmować rzeczami, które przecież możemy nabyć w drodze. Z tego względu, nawigacja Garmin to na pewno dobry pomysł, aby zakupić ją na wyjazd. Pamiętajmy, by pakować się z głową.