Z jakiej przyczyny rekomenduje się wyjechać na wakacje na Kaszuby?

Kaszuby to nazwa pewnego regionu kulturowego położonego w północnej części naszego kraju, który tworzy część Pomorza. Na terenie Kaszub w każdym miejscu można się zetknąć z lokalną ludnością mówiącą w języku kaszubskim. W tym też języku wydawane są przeróżnego typu gazety i dzienniki, prowadzone miejscowe stacje radiowe a także programy telewizyjne. Ludzie planujący spędzenie wczasów na tych ziemiach bez żadnej trudności będą mogli rozmawiać w ojczystym języku polskim, choć większość z nich dobrze porozumiewa się w języku polskim, choć większa część z nich mówi, że jest on ich następnym językiem. Co ciekawe, alfabet oraz wymowa po kaszubsku znacząco różni się od polskich.

na Kaszubach

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawia się kilka nowych liter, których sposób wymowy brzmi zupełnie inaczej niż polskich. Wszyscy ci, którzy zainteresują się kulturą kaszubską, zdecydowanie powinni wybrać się w podróż po muzeach opisujących historię, język, muzykę oraz zabudowę, którą zobaczyć można w Kaszubskim Parku Etnograficznym położonym we Wdzydzach Kiszewskich. Dość spora część Pomorza usytuowana jest na terenie Kaszub, a wśród nich Mierzeja Helska razem z gminami miejskimi Helem, Jastarnią oraz część Władysławowa.

Od stosunkowo wielu lat półwysep ten cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży, spowodowaną przyzwoitymi warunkami do uprawiania różnorakiego rodzaju sportów wodnych. Rokrocznie organizowane są tam mistrzostwa w skimboardingu, dyscyplinie bazującej surfowaniu na płytkiej wodzie lub falach przy wykorzystaniu specjalnej deski skimboardowej. Choć cała zabawa z początku wydaje się być banalna, tak naprawdę stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla prawdziwych sportowców. Mierzeja Helska zaprasza młodych ludzi również za sprawą organizacji licznych imprez i koncertów o tematyce i brzmieniu pasującym do najnowszych trendów w świecie mody i muzyki.

Wszystko to, co jest w danym momencie najbardziej przebojowe, na pewno znajdziesz dokładnie w tym miejscu.

Urlop na Kaszubach (w tym miejscu dużo więcej informacji: wczasy na Kaszubach) to szansa poznania kultury kaszubskiej, zapoznanie się z jej historią i podobnym lecz jednocześnie odmiennym językiem w porównaniu do naszego języka polskiego. To także szalona zabawa na Mierzei Helskiej pośród tysięcy młodych ludzi, którzy wybierają to miejsce z powodu sportu i nieprzerwanych imprez.