Praga w 3 dni? Z nami zobaczysz kluczowe miejsca tego wyjątkowego miasta, zatem już dziś rozpocznij przygotowania do wyjazdu

Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, gdzie wybrałbyś się, mając oszczędzoną gotówkę. Bez wątpienia byłyby to dalsze podróże, np. Pekin lub Nowy York. Nie tylko dalsze podróże zapewniają niepowtarzalne wrażenia, ciekawe zabytki oraz nowe doświadczenia. Świetnym wyborem, który nie domaga się takich oszczędności, są podróże do naszych sąsiadów, np. do Czech. Praga skrywa wiele przepięknych zabytków oraz miejsc, na jakie wystarczą już trzy dni, aby się nimi nacieszyć.

miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy którym znajduje się urokliwy ogród, jaki latem wywołuje pośród zwiedzających wyjątkowe wrażenie (odwiedź stronę). To niezaprzeczalnie największy obiekt w Pradze, a cena biletu zależy od tego, jak wiele chcielibyśmy zobaczyć. Drugim obiektem jest Most Karola, z 30 rzeźbami. Mieści się tutaj również żelazna brama, tuż obok pomnika Św. Jana Nepomucena, na której można zapiąć swoją kłódkę z imionami. To most zakochanych, więc kluczyk do kłódki trzeba wrzucić do Wełtawy. W Pradze nie brakuje też muzeów, a olbrzymie wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno trzeba płacić za wejście do synagogi.

Praga

Źródło: www.orlicatravel.pl

Jeśli doceniamy zabytki religijne, nie możemy pominąć Kościoła Św. Mikołaja, jaki po prostu zapiera dech w piersiach. Jest faktycznie niepowtarzalny, a od patrzenia się na mieszczące się na suficie freski aż rozboli głowa, bo nie można przestać na nie patrzeć. Znakiem znamiennym dla Pragi jest poza tym Vysehrad. Dzięki temu, iż na przystankach autobusowych oraz kolejowych znaleźć można mapy, a także można je wziąć za darmo w punktach informacyjnych, nie będziemy mieć kłopotu, aby dostać się do każdego z opisanych miejsc. Dobrze kupić bilet na całą dobę, by nie przejmować się kupowaniem biletów w ciągu dnia i dzięki komunikacji miejskiej dotrzeć do każdego miejsca.

Praga to dopiero pierwsza propozycja na podróż. Z bliższych kierunków może nam także pasować Genewa w Szwajcarii. To miasto międzynarodowe, gdzie tak naprawdę trudno jest spotkać osobę, jaka posiada szwajcarski paszport ( więcej). Niemal połowa osób ma inne pochodzenie i choć z tej przyczyny warto zobaczyć osobiście ten kulturowy miks.