Dragon Ball – manga, anime i szereg gier komputerowych, które łączą kolejne generacje.

Mimo znaczących różnic kulturowych i liczącej tysiące kilometrów odległości, w polskiej rzeczywistości nie brakuje sympatyków seriali animowanych z kraju kwitnącej wiśni.

Jedną z najbardziej znanych produkcji tego rodzaju jest na pewno Dragon Ball. Serial ten powstał na podstawie mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Źródłem pomysłów dla tego sławnego mangaki była natomiast chińska powieść pod tytułem „Wędrówka na Zachód”.
Chociaż od światowej premiery pierwszej serii anime upłynęły trzy dekady, nadal cieszy się ona ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych fanów tego gatunku. Przygody Son Goku, Bulmy i Kuririna porywają kolejne pokolenia widzów, a wiele firm stara się odpowiedzieć na zainteresowanie Dragon Ball, produkując rozmaite przedmioty z bohaterami anime – odsyłam do tej strony.
Nic dziwnego zatem, że kolosalnym sukcesem okazały się również gry Dragon Ball. PS3, komputery i inne konsole pozwalają fanom na wcielenie się w ukochanych bohaterów i rozegranie pasjonujących pojedynków. Jedną z ciekawszych gier opartych na przygodach Son Goku jest Dragon Ball: Raging Blast 2. Choć produkcja liczy sobie już sześć lat, nadal zaskakuje graczy rewelacyjną grafiką i szeregiem pomysłowych rozwiązań.
Katowice

Źródło: http://pixabay.com

Dragon Ball: Raging Blast 2 to wzorcowa bijatyka, w której walki przeplatają się z wątkami fabuły serialu. Gracz może wybierać spośród dziewięćdziesięciu wojowników, co otwiera niezliczone możliwości prowadzenia rozgrywek i sprawia, że gra nie nudzi się zbyt szybko.

Bijatyki to pozycje, w których najlepiej operuje się kontrolerami. Dzięki wykorzystaniu Dualshock 3 PC odkryje przed nami całkiem nowe możliwości. Aby podłączyć kontroler do komputera wystarczy zainstalować odpowiednie sterowniki – sprawdź moje źródło. Driver PC możemy bez problemu ściągnąć z Internetu.