Doskonałe nakrycie do stołu – jaka zastawa jest najlepsza?

Niemalże każda pani domu marzy by olśnić przyjmowanych gości. Można to wykonać na mnóstwo sposobów – przykładem jest wybranie idealnej zastawy stołowej.
Wszystko ma swoje trendy, także talerze, miski oraz zestaw noży.

sklepy proponują nam mnóstwo wzorów i form – nic więc dziwnego, że nierzadko mamy kłopot, co kupić. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-garneczki.pl. Tego typu talerze są niezwykle oryginalne oraz pięknie prezentują się na stole, zwłaszcza obok gustownych elementów.
pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
W istocie talerze, zwłaszcza te obiadowe, to bardzo istotny element nakrycia. Pełni on kilka ról. Talerze powodują, że je nam się z nich wygodnie albo też nie. Właśnie one są odpowiedzialne za wizualny odbiór całości nakrycia. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą również wpływać na to ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym skromniejsza porcja jedzenia się na nim zmieści. Warto też zwracać uwagę na materiał, z którego elementy zastawy zostały wykonane. Im będzie solidniejszy, tym dłużej będzie można użytkować tą wspaniałą zastawą.
Kształt to nie wyłączny aspekt, na jaki trzeba zwracać uwagę podczas doboru talerzy. Liczy się dodatkowo kolor – nierzadko to on przesądza o naszym samopoczuciu przy jedzeniu oraz apetycie. Białe talerze kwadratowe są najbardziej klasyczne, to samo dotyczy koloru czarnego. Takie barwy dopasowują się do wszystkiego, można ich używać w czasie rodzinnego obiadu, ale też w czasie istotnej i eleganckiej kolacji. Coraz częściej jednak kobiety kupują inne kolory, aby dodać swojej kuchni nieco więcej barw.
Jeśli chodzi o tworzywo, najlepiej wybierać talerze wyprodukowane z ceramiki albo szkła. To najbardziej eleganckie talerze, są jednocześnie niewrażliwe na zniszczenia oraz zadrapania. Dostępne są też talerze wyprodukowane z tworzyw sztucznych, jednak nie wywołują one tak dobrego wrażenia jak wykonane z ceramiki.

Do zastawy dobierz także pasujący zestaw noży,więcej porad tutaj aby uzupełnić całość.
Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasami dość duży wydatek. Opłaca się jednak posiadać choć jeden ładniejszy zestaw stołowej zastawy, aby być przygotowanym na wszystkie niespodziewane święta.