Pasja to klucz zadowolenia i sposób na pełne wrażeń życie.

Tym, co dodaje życiu smaku i co mobilizuje nas ciągłego do rozwoju, jest pasja. Ludzie mają najróżniejsze zamiłowania, ale cechą, która łączy wszystkich pasjonatów jest bezsprzecznie olbrzymie poświęcenie i samozaparcie.

Angelo Mike

Autor: Miroslav Zachoval
Źródło: http://www.flickr.com
Walentynki

Autor: Bjoern Schwarz
Źródło: http://www.flickr.com
Hobby wzbogaca naszą rzeczywistość i jest doskonałą przeciwwagą dla problemów związanych z życiem zawodowym. Pasja jest też fantastycznym sposobem na zyskanie nowych przyjaciół. Nic lepiej nie jednoczy ludzi, jak możliwość porozmawiania o wspólnej pasji i podzielenia się naszymi wnioskami. Hobbyści są ludźmi bardzo aktywnymi i bardzo często zrzeszają się w różnych stowarzyszeniach czy klubach. Na porządku dziennym są również Spotkania pasjonatów, takie jak zloty, targi czy konwencje. W ich trakcie można nauczyć się mnóstwa nowych rzeczy i poznać masy ludzi, którzy myślą podobnie do nas. Niezależnie od tego, czy kręci nas turystyka kwalifikowana, ceramika, wędkarstwo muchowe, sporty ekstremalne czy „ zwyczajne” czytanie książek, możemy mieć pewność, że jest na świecie sporo osób, które podzielają nasze upodobania. Na internetowych forach i imprezach branżowym bez problemu znajdziemy kogoś, kogo tak jak nas interesuje ustawa o rachunkowości,zajrzyj kto kocha zaczytywać się w komiksach z serii Thorgal, href=”” rel=>więcej lepić garnki czy zanurzać się w przeręblu. Hobby bywa również rewelacyjnym pomysłem na własny interes.

Świetnym przykładem osób, które utrzymują się z robienia tego, co daje im radość, są telewizyjni kucharze, tacy jak Wachowicz Ewa czy Pascal. Na ruch w interesie narzekać nie mogą także właściciele stacjonarnych i internetowych sklepów dla hobbystów, które co miesiąc obsługują tysiące klientów.