Polonia w miejscowości Edynburg

Edynburg jest stolicą Szkocji oraz jej najważniejszym ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym i gospodarczym. Położony jest w szczególnie malowniczym regionie na siedmiu wzgórzach.

Polka

Autor: www.sits.eu
Źródło: www.sits.eu
Składa się z Nowego i Starego Miasta, które powstało, by polepszyć panujące tutaj dawniej warunki życia. Aktualnie Edynburg jest miejscem, jakie polubili Polacy poszukujący pracy, a ich liczebność ciągle się zwiększa.

Pojawiła się tzw. Polonia, która najszybciej zaczęła przybierać na rozmiarach po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Obecnie polska społeczność jest niesamowicie bardzo ważnym elementem społeczności edynburskiej. Istnieje w tym miejscu wiele sklepów oraz biur specjalizujących się we wsparciu prawnym dla pozostających w tym kraju Polaków.

Nad wyraz popularne są również grupy, które pomagają odnaleźć się nowoprzybyłym na obcym obszarze i w zmierzeniu się z powszednimi wyzwaniami. Powyższe ośrodki wspierają w uzyskiwaniu świadczeń socjalnych, rejestrowaniu firm, zapisywaniu dzieci do szkół czy nawet proponują konsultacje psychologiczne. Tęsknota za rodziną, która pozostała w Polsce, jest dla wielu strasznie przykrym doświadczeniem. Zwłaszcza, jeśli nie są to wyłącznie brat bądź siostra, ale żona czy małe dzieci.

Edynburg to nie tylko praca oraz nowe miejsce życia, ale również zwyczajna codzienność – zakupy, randki i spędzanie czasu na różnych rozrywkach. Polacy muszą się nauczyć funkcjonowania w nowej rzeczywistości, która

mężczyzna

Autor: Sergey Vladimirov
Źródło: http://www.flickr.com

częstokroć staje się na domem na niezwykle długi czas albo nawet – na zawsze, jeżeli tylko będą w stanie się tutaj przystosować oraz znaleźć pracę odpowiadającą ich oczekiwaniom, a także pozwalającą na godne życie. Przyjechanie do Edynburga jest aktualnie niebywale łatwe, bowiem działają tanie linie lotnicze. Wystarczy jedynie kupić bilet, by dostać się na międzynarodowe lotnisko w Edynburgu. To jedynie trzynaście km od centrum powyższego miasta.

Czasami warto jest zdecydować się na opuszczenie rodzinnego kraju, ponieważ można dostać szansę na lepsze życie. Dużo łatwiej jest wyjechać z rodziną, niż samemu borykać się z kłopotami przystosowania, bowiem wspólnie prościej jest stawić czoła nieżyczliwościom losu. Jeżeli jednak nie planujemy zostać tu na dłużej, dobrze chociaż wybrać się na krótką wycieczkę.