Po zakupy przemysłowe tylko do Gdańska. Czyli porównujmy oferty i kupujmy najlepszy asortyment

Co wybrać: sklep ze sprzętem RTV i AGD, czy uniwersalny supermarket? Niewielki odzieżowy dyskont czy droższą sieciówka w galerii? Decyzja zależy od nas; na ogół podyktowana jest naszym stylem życia i przyzwyczajeniem zakupowym.

Wybierzmy się na zakupy do Gdańska. Na początek niech będą sklepy z artykułami użytkowanymi w domu, gdzie znajdziemy wszystko począwszy od wyposażenia łazienki – strona www. Duże sieciówki cechują się dużym wachlarzem wyboru. W działach i półkach przyporządkowanych odnajdziemy wszystko: ekrany, aparaty cyfrowe, głośniki multimedialne. Wybór producentów przez indywidualne preferencje markowe mają tutaj ogromne znaczenie. W działkach wyposażenia kuchni przechodzimy między kuchenkami mikrofalowymi, mikserami, opiekaczami i tak dalej. Od razu spoglądajmy nie tyle na ceny co parametry sprzętowe, by móc je porównywać między kilkoma sklepami. W ten sposób identyczny egzemplarz kupimy w konkurencyjnym sklepie w cenie od kilkudziesięciu złotych, nawet do tysiąca kilkuset.

Gry planszowe w sklepie

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Zwolennicy świata gier i nowości nie pędzą już wyłącznie do Empików na zakupy żeby sprawdzać czy dostępna jest interesująca nas gra. W sklepach RTV i AGD swoje stanowisko mają także gry PC, które – nie przez przypadek – są wydzielane pod młodszych użytkowników. Sektory z grami, posiadają na sklepie często standardową konsolę, na której mogą oni spróbować swoich sił, np. w grach piłkarskich, samochodowych czy w akcji.

Jak już znaleźliśmy ulubioną grę, czas na akcesoria dla mniejszych dzieci – najlepsze foteliki samochodowe. W takich sklepach można zaopatrzyć się w fotelik samochodowy. Jest to o tyle wygodne, że za jednym razem upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu – czyli kupimy fotelik (główna potrzeba) i np. nowy sprzęt grający do salonu czy opiekacz do kuchni. Statystyki zakupów fotelików w sieciówkach są jednak nieprzychylne – większość fotelików wybieranych pod dzieci i dorosłych jest zazwyczaj źle dobierana albo źle montowana w samochodach. W przypadku fotelików uznany sklep oznacza taki, w którym o radę zapytamy znających się na montowaniu specjalistów.
Porady od konsultantów są przydatne szczególnie w sklepach gospodarczych. Asystenci pierwszej linii mają za zadania doradzać, wypytywać i sugerować najbliższe nam rozwiązania. To od nich w wielu przypadkach zależy jakie wybierzemy kabiny prysznicowe, rodzaj oświetlenia, wizję mebli itd.