Urlopowy czas to przede wszystkim wakacyjny wyjazd nad morze lub jezioro albo aktywna forma wypoczynku, któremu mamy czas się nareszcie oddać

Zaopatrzeni we właściwy osprzęt możemy bezpiecznie wyruszyć na ukochane wycieczki.
Bardzo popularny aktualnie, choć u nas jeszcze niewiele znany jest skitouring.

plecaki wolfgang

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
W skrócie mówiąc skitouring to nic innego jak używanie nart do wypraw po górskich wzniesieniach czy szlakach. Narty różnią się od zwykłych tym, że są wyposażone w tzw. foki, czyli odpowiednie podkładki , które przeciwdziałają zsuwaniu się w czasie podchodzenia. Zainteresowanych i zakochanych w tej nowej odmianie użytkowania nart ciągle przybywa, a sam skitouring staje się coraz bardziej popularny – więcej o skitouring. To jasne decydując się na taką wycieczkę powinno się wyposażyć się we właściwą odzież jak i plecak. Jeżeli właśnie o nich wspominamy, wykluczone jest pominąć plecaki wolfgang. Marka idealnie znana miłośnikom wędrówek turystycznych, a cech, które wyróżniają plecaki wolfgang od innych jest faktycznie bardzo dużo. To przede wszystkim plecaki turystyczne wyprodukowane z bardzo odpornych i wytrzymałych tkanin. Ponadto wszystkie plecaki wolfgang zewnętrzne szwy mają specjalnie zabezpieczone przed rozpruciem, dzięki czemu ich wytrzymałość jest nieoceniona. Wskazane jest zaznaczyć, że ponadto są wyposażone zarówno w nieprzepuszczający wody pokrowiec, alarmowy gwizdek i mają mnóstwo uchwytów do podpinania nadprogramowego ekwipunku – .

Nie ma konieczności chyba już przypominać, że plecaki wolfgang posiadają części odblaskowe, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo.
Tak wyposażonym można pomyślnie wyruszyć na górskie wycieczki. Bezpieczeństwo z pewnością mamy zapewnione.