Aktywne wykorzystywanie wolnych chwil zimą

Zima jest czasem, w którym wielu ludziom przechodzi ochota na ruch. Wynika to przede wszystkim z panujących wówczas niskich temperatur i niedoboru promieni słonecznych, przez który samopoczucie dużej liczby ludzi się pogarsza. Z drugiej strony jednak także w zimie warto wybierać aktywność, bowiem organizm tego potrzebuje. Obecnie coraz większa liczba osób zdaje sobie z tego sprawę, decydując się na uprawianie zimowych dyscyplin sportowych czy chociażby spacerowanie zimą.

Jeśli chodzi o spacery, dobrze jest sprawić sobie psa, który daje bardzo dużą motywację do aktywności fizycznej tego rodzaju. Poza tym w różnych miejscowościach istnieje dużo możliwości aktywnego wypoczynku. W ostatnim czasie pojawiło się dużo większych lodowisk i mniejszych ślizgawek w miejscowościach. Miejsca tego rodzaju za wygórowaną opłatę pozwalają na jazdę na łyżwach oraz wypożyczenie sprzętu. Jest to zatem niezbyt kosztowna alternatywa dla ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie na drogie wycieczki w zimie.

Znane kurorty górskie

Zakopane zimą

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com

Z aktywnym wypoczynkiem zimą, najczęściej kojarzą się jednak sporty takie jak narciarstwo i jazda na desce snowboardowej. Dla ludzi, którzy mogą sobie na to pozwolić, niejednokrotnie jest to coroczny zimowy rytuał. Naukę jazdy na nartach można zacząć już naprawdę wcześnie, obecnie na stokach obserwować można już kilkulatków. Najczęściej wybierane są znane na cały świat kurorty górskie, sporo z nich znajduje się przykładowo w Alpach. Wczasy z nartami można jednak zorganizować również w kraju, pod tym względem dużą popularnością cieszą się Pieniny.

Nocowanie i wyżywienie w rejonach górskich

zima

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

W kwestii kurortów położonych w górach, najczęściej oferta noclegowa jest niezwykle bogata. Im większa i popularniejsza miejscowość, tym takich opcji jest więcej. Przykładowo wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „noclegi Pieniny” można się dowiedzieć o obecnie panującej tam ofercie także w kwestii nocowania. W miastach tego rodzaju występuje także bogata baza gastronomiczna. Niekiedy odwiedzający korzystają z oferty posiłków zapewnianej im w miejscu noclegów, na przykład w hotelach i ośrodkach. Częściej jednak chcąc urozmaicić sobie jadłospis wybierają różne lokale w pobliżu.