Co takiego może sprawić przyjemność dziecku

Jedną z najbardziej modnych i najdawniejszych gier świata są szachy, znane już od czasów starożytnych. Nie do końca wiadomo jakim zamiarom one wtedy służyły, czy była to tylko rozrywka czy służyła gra królewska pewnym innym, poważniejszym zamysłom (np. ćwiczeniu sztuki dowodzenia).

Konsola

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie jednak od tego jakie były przyczyny stworzenia tejże gry wiadomo, że towarzyszy ona nam od wieków. Nawiasem mówiąc, nie jest to jedyny taki przypadek. Świadczy to o tym iż człowiek od zawżdy uwielbiał podobne formy zabawy. Oczywiście z upływem czasu modyfikował się i sposób grania i typ rozrywek które ludzie preferują. Nie jest jednakże celem tego artykułu analizowanie historii tejże dziedziny życia (choć na pewno byłby to bardzo interesujący temat). Dosyć wiedzieć że historia takich rozrywek jest długa.

Aktualnie wspomniana gra ustąpiła pola bardziej atrakcyjnym graficznie grom. Nowoczesne gry komputerowe miewają praktycznie nieograniczone możliwości. Za ich przyczyną możemy przenieść się w zamierzchłe czasy, wcielić w króla, i z pomocą wirtualnych oddziałów rozgrywać potyczki krwawe – tylko pozornie, bo w rzeczywistości nikomu nie dzieje się krzywda. Bez wątpienia prawie każdy młokos marzy by wcielić się w rolę wielkiego wodza z przeszłości, a zapewne nie brak i takich dziewczynek.

I w tej sferze – jak w wielu dziś – ważny jest nieduży rozmiar oraz specjalizacja. Nie zadziwia więc fakt, iż powstały narzędzia przeznaczone tylko do gier właśnie. Podobnie jak w przypadku smartfonów i tu dąży się do dużej mobilności. Jako przykład może tutaj posłużyć Sony PSP, konsola do gry która mieści się w torbie, kieszeni kurtki lub też torebce. Dzięki temu narzędziu nie straszny jest nam nawet najogromniejszy zator drogowy. Przykładowe towary znajdują się tu: klik.

Pad

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z nas którzy preferują jednak zabawę w domowym zaciszu rekomenduję Play Station 3, konsole nieco większe podłączane do telewizora. Warto się również zdecydować na kupno Xbox 360 cena tego urządzenia zbliżona jest do cen wspomnianych urządzeń, o wyborze zatem przesądzać będą nasze indywidualne preferencje. Ten ostatni wytwórca zintegrował gry na Xbox ze swym flagowym oprogramowaniem, a z aplikacji zwanej sklepem możemy pobrać nieprzebraną liczbę gier. Konsole można odszukać np. tu: strona.