Wybór celu wakacyjnej wycieczki nie jest prosty, kiedy można polecieć wszędzie, gdzie ma się ochotę

Wyjazd na wakacje to prawdopodobnie jeden z najmilszych momentów w całym roku. Pakujemy plecaki, i sami albo z przyjaciółmi, udajemy się w wyjątkowo piękne miejsca. Naturalnie wybór właściwego państwa może być bardzo trudny, dlatego warto sprawdzić różne ciekawe pomysły na wakacje.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie chcemy jechać nazbyt daleko, możemy zawsze spędzić udane wczasy w na starym kontynencie. Takie kraje jak Portugalia, Francja lub Dania oferują ogromne ilości urokliwych miejsc, gdzie można przeżyć niezapomniane przygody. Wystarczy zatem nabyć przez Net, na ten przykład bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii oraz powrotne bilety lotnicze Londyn Kraków lub Londyn poznań i zacząć planować fantastyczny wyjazd – lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-londynu-do-krakowa. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą udać się na wycieczkę po całym kontynencie, np. autostopem. Umawiamy się wtedy, że startujemy z jakiegokolwiek dużego miasta jak Kraków, Warszawa czy Bydgoszcz, a następnie starannie wyznaczamy trasę wycieczki, która będzie biegła poprzez interesujące nas państwa. Niezależnie od tego, w jaki sposób będziemy się przemieszczać, zawsze możemy instynktownie zmieniać kierunek, jeśli zaciekawi nas coś innego lub po prostu impuls popchnie nas gdzie indziej. Nie ma problemu, żeby, będąc na przykład w Belgii, nagle stwierdzić, że chcemy pojechać do Portugalii. Taka wycieczka może być także w jedną stronę – gdy dojedziemy do Wielkiej Brytanii możemy komfortowo powrócić do kraju samolotem. Wystarczy wtedy kupić przez Net bilety lotnicze Londyn Kraków i niczym innym się nie martwić.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy jednakże zdaje sobie sprawę, że bardzo dużo państw, które posiadają urokliwe krajobrazy oraz niezwykłe zabytki, nie jest odwiedzanych przez wielkie rzesze turystów i są one wybierane przez wczasowiczów, którzy nie lubią tłoku. Jednym z takich państw jest Gruzja. Najprościej się tam dostać liniami lotniczymi – starczy nabyć online bilety lotnicze warszawa Tbilisi, aby sprawnie i wygodnie znaleźć się w głównym mieście Gruzji. Jeżeli interesuje nas historia, to możemy wybrać się do Mcchety, jednego z najstarszych miast w tym kraju i jego byłej stolicy – poznaj nowe informacje. Odnajdziemy tam wyjątkowo cenne zabytki oraz reprezentacyjną katedrę Sweti Cchoweli. Tymczasem amatorzy kąpieli słonecznych powinni wybrać Batumi nad Morzem Czarnym. Dominuje tam nadzwyczaj upalna atmosfera, a rozliczne kąpieliska i obszerne plaże na pewno spełnią oczekiwania każdego wczasowicza.

Miłośnicy długich pieszych wędrówek także spełnią swoje pragnienia w Gruzji. Kaukaz to górskie pasmo pełne uroczych miasteczek, wymagających tras, barwnych dolin i zabytkowych klasztorów. Odnajdziemy tam także nieczynny wulkan, do którego zboczy według mitów Zeus przykuł Prometeusza. Nie ma więc na co czekać, lepiej zakupić bilety lotnicze warszawa tbilisi już dzisiaj.