Wycieczka w góry – co ze sobą zabrać, aby być gotowym na wszystko?

Lato już blisko, warto zatem wziąć się za przygotowywanie urlopu. Korzystnie jest przygotować wszystkie etapy naszego urlopu z wyprzedzeniem, aby w trakcie odpoczynku, nie przeszkadzały nam nawet najmniejsze problemy.
Takie planowanie rozpoczynamy oczywiście od wybrania miejsca, w które chcemy pojechać.

wyobrażenie - bieganie

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Częstym pytaniem pośród wczasowiczów jest to gdzie się udać – w góry bądź też nad morze. Zapewne dla pasjonatów słońca, pięknych plaży strzałem w dziesiątkę, będą rajskie wakacje nad morzem, jednak istnieją także Ci, którzy uwielbiają góry i nie wyobrażają oni sobie wypoczynku bez chodzenia po nich. Decydując się na taki aktywny urlop, trzeba mieć na uwadze, że musimy wyposażyć się w rzeczy, które nie tylko zatroszczą się o nasz komfort, ale także o bezpieczeństwo.
Jeżeli jest to nasza pierwsza tego typu podróż, warto sprawdzić co musimy zabrać ze sobą wybierając się w góry. W Internecie istniejewiele stron, na których wyszukamy listy przedmiotów, które trzeba posiadać przy sobie zwiedzając góry. Głównie posiadać dobry jakościowo plecak, do którego zapakujemy potrzebne nam rzeczy. Tego typu plecak musi być komfortowy, stosunkowo lekki i pojemny, by był w stanie zmieścić potrzebne nam produkty. Następną ważną rzeczą jest termos, zwłaszcza wtedy gdy planujemy wybrać się w góry późną jesienią lub zimą, wówczas taki gadżet może okazać się niezbędny, bowiem nic tak nie ogrzewa organizmu jak gorąca herbata.
Następną bardzo istotną rzeczą, jaką ze sobą weźmiemy, a dokładniej na siebie założymy, jest kurtka – musi ona być niezwykle wytrzymała, aby ochraniać nas zarówno przed chłodem jak i deszczem. Ważne, by pamiętać, iż pogoda zmienia się w górach dość szybko i piękne słońce może w krótkim czasie zamienić się w deszcz. Pamiętajmy również o apteczce, która podczas takiej podroży z pewnością się przyda – ->camp.
zabawy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli podstawowe rzeczy mamy już zapakowane, warto pomyśleć nad tym, co muszą zabrać Ci, którzy mają zamiar się wspinać, bowiem przy tego typu formie aktywności fizycznej, sprzęt ma wielkie znaczenie i tu nie warto oszczędzać, bowiem mowa o naszym bezpieczeństwie. Tego typu sprzęt znajdziemy w sklepie górskim, jeżeli nie mamy pojęcia gdzie znajduje się taki sklep w naszym mieście, wystarczy wyszukać w sieci frazę sklep górski, a z pewnością ukażą się nam sklepy wraz z lokalizacjami – zobacz.

Do jednych z lepszych marek specjalizujących się w produkcji sprzętu przeznaczonego do wspinaczek, jest marka Camp, której produkty są naprawdę wysokiej jakości, a jej bogata oferta znajduje się w każdym sklepie górskim, zatem jeżeli przygotowujemy wycieczkę w góry, nie zwlekajmy i czym prędzej dowiedzmy się co kupić, by poprawnie skompletować potrzebny nam sprzęt.